• Diamond Gym
  Sep 03, 2014

  Prenájom ringu

  Ponúkame na prenájom tento...
 • Diamond Gym
  Feb 01, 2012

  Diamonds Explosion 3

  Opäť sme pripravili s... Viac tu.
sobota, 15 november 2014 17:14

Hopkins vs Kovalev

Král zomrel, nech žije kráľ.

Najvýstižnejšie ako  sa dá opísať tento zažitok zo zápasu    "Votrelca"  Hopkinsa, ktorý sa chcel dožiť svojej 50-tky (január 2015)(stále nechápem to číslo) ako najstarší , úradujúci svetový šampión poloťažkej váhy 175lb. troch svetových asociácií WBA, WBO, IBF , proti obrovskej sile priviatej z Východu, ktorá doteraz všetko z ringu vymazala, vygumovala, odstránila-  boxer "Krusher" Kovalev. 

V Boardwalk Hall pred 8-tisíc divákmi sa rozpútal krásny príbeh dvoch šampiónov, ktorí idú za svojim cieľom a to je špica hitparády.

Hopkins hneď  v prvom kole počítaný ( tretí krát v kariére), vyzeralo to na krátky proces  a blamáž, ale nie ten chalanisko to ustál a jeho obrana to je teda vysoká matematika. Určite si uvedomil , aká sila proti nemu stojí(podľa slov Hopkinsa "Kovalev má silu ako krížová váha") a zameral sa na to čo vie do detailov. Obrana. Geniálna. Opracovaná skúsenosťami. Rokmi. Súpermi. Životom.

Podľa mňa vedel po prvom kole , že dopredu to už pojde veľmi ťažko, používal občasné výpady, hlava sklonená dopredu , nedbal by rozdať sem tam nejakú hlavičku. Kovalev bol ,ale pripravený na všetky tieto ataky a varianty nečistých útokov, všetko odrážal bez výrazných, alebo teda viditelných problémov.

Niečo k číslam. Kovalev rozdal 585 úderov, Hopkins 195! Čisté zásahy 166-65. Rus vyslal a trafil 44 svojich ničivých direktov na spodok o ktorých posledný súper Kovaleva Blake Caparrelo povedal , že ma v nich bombu ako Roy Jones jr. v najlepších časoch (Kovalev zlomil v zápase Caparrelovi rebrá) . Do hlavy Hopkins vstrebal 122 čerešničiek a z toho bolo Sergejových pravých hákov, direktov, crossov prosím pekne 75!!! Všetko to nejako utancoval, vyukrúcal, povytáčal, pomedzi to útočil dokonca v 12. kole sa pokúsil o malý zázrak , zahral to na vabank, ale žiadne bezhlavé búchanie, jednoducho pritlačil na pílu skúsil pár tvrdých útokov, ale keď to nevyšlo zas sa vrátil do svojho vymakaného defenzívneho postavenia.

Alien nevyhral ani jedno zápasové kolo, ale dokázal, že je to šampión telom aj dušou. Vek sa predsa len neda zastaviť ani obísť. Obdivuhodná kondícia(to čo bolo však on hádam ani nebol zadýchaný?!?!?!). Prehráva na body jednoznačne u všetkých rozhodcov, ale odovzdáva žezlo do správnych rúk.

Dovolím si povedať svoj názor-

Takto by mal odchadzať kráľ!!! So cťou a rešpektom.

 P.s- Další súper Kovaleva už by mal byť Adonis Stevenson.

Hopkins podľa jeho slov by rád urobil nejaký velký zápas alebo dva. Počul som o mene Golovkin , nemyslím že to je dobrá volba na záver kariéry,(GGG to je strašná mašina v strednej váhe) ale čo však uvidíme.

P.s 2 všetko čo som som napísal, ste prečítali.

Ďakujem za pozornosť.

Ivan WRONG Šumichrast

Tréner Diamond gym

 

 

 

`
Čítať 3831 krát Naposledy zmenené sobota, 15 november 2014 17:21

Diamond Gym

Sídlo združenia:

Alexandra Rudnaya 21
010 01 Žilina (budova VURAL)

fakturačná adresa:

Diamond Gym, Tajovského 3
010 01 Žilina
IČO: 42218241 DIČ: 2023359118

Pridajte sa

DIAMOND GYM aj na Instagrame @diamondgymzilina