• Diamond Gym
  Sep 03, 2014

  Prenájom ringu

  Ponúkame na prenájom tento...
 • Diamond Gym
  Feb 01, 2012

  Diamonds Explosion 3

  Opäť sme pripravili s... Viac tu.
utorok, 02 december 2014 10:30

Vlado Moravčík vs Darryl Sichtman

Dlho očakávaný rematch zápasu Vlada "Drakulu" a "KO masterom" Sichtmanom o titul majstra sveta  sa odohral 30.11. 2014 na prestížnom a určite najvačšom , najdrahšom, najdlhšom gala v ére samostatnosti Slovenska v Bratislave pod hlavičkou Ruskej kickboxerskej asociácie W5!!

Vladovi sa nakoniec  nepodarilo zvíťaziť a  ja by som sa pozrel bližšie na príčiny prehry(podľa mňa)

Vlado odtrénoval niekoľko tréningov v Diamond gyme, absolvoval  s nami kondičné sústredenie pod mojim vedením ,videl som niekoľko jeho zápasov, spárovali sme spolu, tak som mal  aspoň zakladný prehlad o jeho prednostiach a aj tých slabších stránkach.Jeho štatistika 83 zápasov 77w!!! hovorí za všetko a to zápasil asi z každým ťažkym súperom. A dokázal víťaziť!!! V thai-boxe. Jeho smrtiace zbrane - kondícia, kolená, klinč, lakte, strhy. Pravidla K-1 ,alebo W5 - žiadne lakte, žiadny klinč, alebo krátky klinč na jedno koleno a veľa boxu. Toto je podľa mňa velký a podstatný problém zvyknúť si po rokoch tréningov a tisíckach opakovaní klinčov a thai nácvikoch na niečo iné resp. nové.

K zápasu-

Začalo sa v ľahkom tempe,  klasické" oťukávacie" kolo, žiadna tvrdšia výmena. V druhom kole už prituhlo Darryl low kicky posielal na prednú nohu čo to dalo, aj ruky už začali viac pracovať z každej strany , v jednej výmene Vlado zatlačil po údere Schitmena do rohu a ako povedal "myslel som , že súper je otrasený"  začal ho zasypávať udermi v snahe dostať ho do problémov, ale Schitmen dokázal kontrovať hákom na bradu a Vlada dostal do lahkého počítania. Tento moment ovplyvnil (podľa mňa) významne Drakulovu taktiku, keď zrazu on bol ten čo musel tlačiť a otáčať zápas ! A Vlado začal šlapať, ale aj robiť chyby v defenzíve. Zasypával Holanďana direktami( háky a dviháky sa dali spočítať na jednej ruke!!málo, málo, málo) , kopmi , ale ten dobre kontroval, skracoval a hlavne aj keď nemal taký počet úderov ako Vlado, bol presnejší a zasahoval čisto. V treťom kole sa Vladovi podarilo trafiť a otriasť Schitmena úderom a dostať na kolená , ale (slabučký) rozhodca si to nevšimol( alebo nechcel všimnúť) a nepočítal. Zaoberal sa radšej nejakým bezvýznamným napomínaním obidvoch borcov. V záverečných kolách pokračoval Drakulov tlak , snažil sa niečo vymyslieť , ale len cez pushkicky a direkty to nešlo , alebo veľmi ťažko a ak aj niečo prešlo Holanďan vracal lowkicky a kontroval rukami  a prerušovanim, simulovaním si strážil zápas.

Čo rozhodlo v zápase(podľa mňa)-

1. Počítanie Vlada v 2. kole

2. Slabý , nevýrazný rozhodca

3. Nepočítanie otraseného Schitmena v 3.kole

4. A v neposlednom rade Remy Bonjavsky v rohu. To je tak výrazná osobnosť na zapasníckom a diplomatickom poli , že ho rešpektujú aj Rusi. Už len jeho prítomnosť znásobovala "vážnosť" celého zápasu.

5. Aj keby počítanie Vlada nebolo musel by (podľa mňa) zviťaziť jednoznačne , lebo toto bol zápas" u súpera ". a tam sa to "nedáva" po vyrovnanom zápase.

P.s 1

napísal som svoj osobný názor ako som to videl naživo a zo záznamu. Písal som to bez nátlaku a zo svojej slobodnej vole, lebo ma to baví a beriem za to peniaze.

Mrzí ma, že Vlado nevyhral v tomto pre neho doležitom zápase, ale K-1 pravidlá ho zatial limitujú .  Viem, ale že s tímom ľudí čo má okolo seba sa može zlepšovať a nasadnúť na víťaznú vlnu v ťažkých zápasoch.

P.s 2 -REŠPEKT

Ivan WRONG Šumichrast

Tréner Diamond Gym

`
Čítať 6139 krát Naposledy zmenené utorok, 02 december 2014 10:35

Diamond Gym

Sídlo združenia:

Alexandra Rudnaya 21
010 01 Žilina (budova VURAL)

fakturačná adresa:

Diamond Gym, Tajovského 3
010 01 Žilina
IČO: 42218241 DIČ: 2023359118

Pridajte sa

DIAMOND GYM aj na Instagrame @diamondgymzilina