• Diamond Gym
  Sep 03, 2014

  Prenájom ringu

  Ponúkame na prenájom tento...
 • Diamond Gym
  Feb 01, 2012

  Diamonds Explosion 3

  Opäť sme pripravili s... Viac tu.
sobota, 08 november 2014 11:13

Zápas roka - Hopkins vs Kovalev

November prináša poriadnu kopu zaujimavych zápasov, ale tento je predsa len kvalitou TOP. 

Bernard Hopkins vs Sergey Kovalev. 5 hviezdičkový zápas. Tu možem skončiť s pisaním, lebo všetko je jasné(ako komu) , ale pár faktov si zopakovať nezaškodi. Hopkins "old school" starý tata boxu 49r. (Ja toto číslo neviem pochopiť) 55W 32KO 6L odboxoval v ringu 494 kol!!!! V kariére bol iba dva krát počítaný!! Neskutočné...

Začal  vo velkom štýle keď v 17-tich bol odsúdený za 9 tresných činov mimo iného lúpežné prepadnutie a dopichal nejakeho týpka. Dostal 18 rokov, po piatich bol prepustený. V base pričuchol ku boxu a keď ho prepúštali bachar mu povedal, že za chvíľku je spať, na čo on odpovedal "tam sa už nikdy nevrátim". Naštastie neklamal.

Boxoval asi zo všetkými čo niečo znamenali, siahali na opasky, alebo on siahal na ich.  Roy Jones jr., Felix Trinidad, Oscar De La Hoya, Tavoris Cloud, Jermain Taylor. Tí všetci s ním ťahali za kratší koniec. Vytancoval a povykrúcal Šumenova , dokonca Antonio Tarver (hral v ROCKY V )sa pred zápasom stavil o 250 000$, že ho vystrelí z ringu do 6.kola. Prehral. Peniaze aj zápas. Nevyhral všetko jednoznačne, veľa zápasov bolo sporných. Určite to nie je čistý boxer, dokáže faulovať, filmovať, ale to všetko spolu z jeho technikou, "vychcanosťou" a skúsenosťami robi výnimočného boxera a športovca.

V rozhovore sa ho pýtal komentátor (bolo to po zápase Kovalev vs Caparello kde robil spolukomentátora) ako to robi, že je tak dlho na vrchole odpovedal jednoducho "som mimozemštan".

Oproti nemu bude najlepší "puncher" súčastnosti Rus Sergey Kovalev 31 r.  25W 23KO 0L v ringu sa moc nezdržuje zatial tam strávil len 72 kol. Skromný chalan s neuveritelnou bombou v rukách. Trojnásobný amatérsky majster sveta z Čeljabinska, momentálne žijúci na Floride, je pripravený ako povedal na všetko čo može od Hopkinsa čakať a je mu jedno či to dokáže pred limitom, alebo to bude na plný počet kol(12). Na túto šancu čakal dlho. Kto zvíťazí bude naozajstný king lightheavyweight(poloťažká váha) 79,4 KG.

No ešte jeden stupienok tu je čo bude čakat na výsledok- Adonis Stevenson. Ale to je ešte skoro riešiť.(pre mňa)

Verím, že to bude megasuperturbomegašpica divadlo v Boardwalk Hall, Atlantic City, New Jersey. V hre o milióny dolárov sú aj tituly WBA, IBF, WBO.

Priamy prenos bude v nedelu ráno 9.11 o 4 30 hod. na Tv Sport 1. RSTV  nereaguje. Denník Šport tiež žiadna reakcia , pulz stabilný. To už je ale o inom. Stávkové kancelárie favorizujú Kovaleva kurz 1,36 Hopkins 3,20 . Komu fandíte vy?

P.s

Mohol by som písať oveľa podrobnejšie rozoberať štýl , útok, obrana , predchádzajúce zápasy , čo by som ja veľmi rád, ale článok by narástol do obrovských rozmerov a málokto by chcel čítať diplomovú prácu k zápasu)

Ivan WRONG Šumichrast

Tréner Diamond Gym

`
Čítať 6382 krát Naposledy zmenené sobota, 08 november 2014 11:25

Diamond Gym

Sídlo združenia:

Alexandra Rudnaya 21
010 01 Žilina (budova VURAL)

fakturačná adresa:

Diamond Gym, Tajovského 3
010 01 Žilina
IČO: 42218241 DIČ: 2023359118

Pridajte sa

DIAMOND GYM aj na Instagrame @diamondgymzilina