• Diamond Gym
  Sep 03, 2014

  Prenájom ringu

  Ponúkame na prenájom tento...
 • Diamond Gym
  Feb 01, 2012

  Diamonds Explosion 3

  Opäť sme pripravili s... Viac tu.
pondelok, 17 november 2014 08:13

Vladimir Klicko "the Steelhammer " vs Pulev "the Cobra"

Tak máme potom. Slovenské televízie zareagovali a mohli sme si vychutnať zatiaľ neohrozeného vládcu ťažkej váhy Klička v priamom prenose a v HD kvalite.Zápas s Pulevom bol povodne naplánovaný na september, ale Vladimír si údajne v tréningu zranil bicepsový úpon, tak muselo dojsť k posunu na novembrový termín. Najskor sa malo boxovať o tituly WBA , WBO, IBF ,ale nakoniec bol v hre len posledne menovaný , pretože toho bol Pulev oficiálnym vyzývatelom. Áno, kľud je to zamotané. 

Ako sa blízil termín zápasu začalo sa hlasnejšie ozývať z Bulharových úst slovo doping. Ani sa mu nedivím, keď musel za pol roka x-krát absolvovať testy a Vladimír 0- krát. Vysvetlenie- každá asociácia má pre svojich borcov iné dopingové pravidlá. No nie je to celkom fér, aspoň pred titulovým zápasom by mali byť pravidlá rovnaké pre obidvoch. Ups , trošku som sa nechal uniesť spravodlivosťou. Tak akože  je to teraz v poriadku.

Kubrat Pulev 33r. 20W 11KO 0L( predzápasová bilancia)bol výborný amatérsky boxer s mnohými medailami z MS a ME. V roku 2008 sa zúčastnil OH v Pekingu, ale prehral v druhom zápase s Kolumbijčanom Oscarom Rivasom( ten zas podľahol potom známemu Robertovi Cammarellovi a toho porazil vo finále OH v Londýne  2012 súčasná vychádzajúca hviezda Anthony Joshua). Zamotané sú cesty boxerské. V profi ringu Kubrat porazil ozaj kvalitných borcov (Thomson, Ustinov, Sprott, Skelton), ale s nikým z úzkej špičky sa ešte nestretol. Vyhlásenia pred zápasom obrovské - "Kličko je ako baba, knokautujem ho a oženim sa" , "skúšajú psychologické hry, ale ja som pripravený , som predsa Bulhar" " má telo šampióna, ale je to baba a zbabelec" .

Do toho sa zamontoval ešte "stalker" Briggs, ktorý hovoril, že dobije všetkých.( asi všetci sme zvedavý ako sa toto dorieši)

Vladimír Kličko víťaz OH z Atlanty 1996 (zúčastnila sa aj posledná slovenská boxerská výprava na OH Gabriel Križan, Peter Baláž) 38r. 62W 52KO 3L 3KO(pred zápasom) , písať o ňom to je asi zbytočné. V skratke - je najlepší!! Bodka. Ja ho vidím - perfektný pohyb noh, rýchlosť, vymakaná predná ruka a zadná kladivo. Na výšku 196cm neskutočná flexibilita a ohybnosť. Ak možem povedať na jeho adresu niečo ako slabina- má citlivú bradu a  ťažko znáša  údery na hlavu a ak sa tak stane je to dosť viditelné, že "hulí". Dostať sa k nemu a poslať úder na to miesto  je, ale trošku malinký problém.

Zápas nám odštartoval Michael Buffer so svojou patentovanou mrazivou hláškou "lets get ready to rumble" spolu s ďalšou hviezdou v ringu v úlohe ringového rozhodcu Tony Weeks. Zápas sa konal v Hamburgu, kde pred 18-timi rokmi začal Vladimír profesionálnu kariéru.

Výborne urobená svetelná šou a nástup borcov.

Súboj začal opatrne , predné ruky šermovali , zopár klinčov zrazu po minúte bum ťažký predný hák pristál na letisku s názvom Pulevova brada. Dokázal to ustáť LTT načo prišlo ďalšie počítanie ( to si každý už myslel- je koniec nehovorte, že nie) z ktoreho sa (zázrakom) tiež dostal. Druhé kolo bolo podstatne lepšie z Bulharovej strany, dobre narúšal útoky Klička s prednou rukou , pár krát dokonca Vlada nahulil  a v klinči výborne pracoval a neustále udermi zasypával Kličkovu hlavu zo všetkých uhlov. Nebolo to zrovna čisté a podla pravidiel, ale tak nejako to malo vyzerať ak chcel zmeniť chod zápasu a dejín. Tretie kolo, výborné ,Kubrat žije, rýchle ruky, ale Kličko ten pohyb na nohách to je paráda. V ťažkej váhe obdivuhodné. Kličkovi vyšla krásna zadná na bradu a dalšie počítanie. Ustál to bulharisko jeden. Srdce teda mal. Štvrté kolo výborný Pulev možno aj kolo pre neho , ale v piatom zas to smrtiace ľavé demolačné kladivo v háku. To už nie to už nedal, ostal sa opaľovať na podlahe a zápas končí 5.kolo KO!!!

Kličko vyslal 89 úderov trafil 38(43%) Pulev  110/25 (23%)

Na pozápasovú tlačovku Bulhar neprišiel z dovodu vyšetrenia v nemocnici z podozrenia na otras mozgu a zlomeninu lícnej kosti. Asi aj pod vplyvom týchto zranení sa vyjadril , že súper bol síce kvalitný, ale mal štastie a chce rematch. Za tento súboj zinkasoval 1,4 mil. $. No neviem asi sa bude musieť zaradiť do dlheho radu.

Kličko chce byť naj podľa svojich slov ešte aspoň desať rokov, ale to ja hovorim že to sa mu nepodarí. Prečo? To ešte neprezradím.

P.s

Po prečítaní spáľte.

Všetky práva vyhradené.

(Mám známeho právnika!)

Ďakujem za pozornosť.

Ivan WRONG Šumichrast

Tréner Diamond Gym

 

`
Čítať 4357 krát Naposledy zmenené pondelok, 17 november 2014 08:20

Diamond Gym

Sídlo združenia:

Alexandra Rudnaya 21
010 01 Žilina (budova VURAL)

fakturačná adresa:

Diamond Gym, Tajovského 3
010 01 Žilina
IČO: 42218241 DIČ: 2023359118

Pridajte sa

DIAMOND GYM aj na Instagrame @diamondgymzilina