• Diamond Gym
  Sep 03, 2014

  Prenájom ringu

  Ponúkame na prenájom tento...
 • Diamond Gym
  Feb 01, 2012

  Diamonds Explosion 3

  Opäť sme pripravili s... Viac tu.
nedeľa, 23 november 2014 17:58

FFC 15 Petje vs Paleš - report.

Final Fight Championship - Poreč(HR.) 21.11.2014   70 KG. K-1  Milan "Minči" Paleš vs Samo Petje

Možnosť konfrontácie na okruhu turnajov FFC sme hneď privítali, lebo latka kvality a úrovne je nastavená vysoko. Krásna športová hala, ktorú my Žilinčania vieme každému mestu nádherne zavidieť. Síce na parkovisko im tam neostalo, ale hala stojí a je perfektná.

 

Minči na oficiálnom važení mal  69,3 kg, pred zápasom 74,3 kg. Všetko čo sme naplánovali sa aj odtrénovalo, forma bola na solídnej úrovni , po zdravotnej stránke tiež sa nevyskytli žiadne velké výkyvy.

Súper Samo Petje, Slovinská hviezda, šampión FFC do 70kg, účastník Glory v Záhrebe 2014, prezentujúci agresívny, atraktívny štýl , držal sériu 6 víťaztiev, tvrdý fighter.

1.kolo- začalo sa opatrne, Milan sa pokúšal  tvrdým roundkickickom z prednej a zadnej nohy oslabiť kryt súpera čo sa mu čiastočne podarilo jedným, alebo dvoma zásahmi, potom už Petje kopy dobrým pohybom vykrýval. Výborne boxerské výmeny z obidvoch strán , ja myslím že Paleš presnejší a Petjeho kolená z ktorými sa snažil zatvárať akcie. Vyrovnané prvé kolo, možno trošku bezvýznamne  pre Minčiho.

2.kolo- Petje pridal hlavne na agresivite a tlaku v útoku. Minči sa snažil všetko oplacať rovnakým dielom, ale v dravosti podľa mňa strácal.

V jednej výmene inkasoval koleno do rebier, pokračoval ďalej, ale pri prerušení už signalizoval že je to vážne. Pokúsil sa ešte o jeden záverečný útočný výpad aj keď v ňom niečo trafil nestačilo to a zameral sa na na obranu. Pokračovať ďalej nemalo význam do konca 2.kola ostávala asi minúta , tak letel uterák.

Záver- Malá , ale potešitelná útecha je , že rebrá nie sú zlomené "iba" pohmoždené, čo už je horšie ,tréningová pauza je pár týždňov nevyhnutná čím je ohrozený ďalší Minčiho zápasový program. Na predzápasových  poradách s Minčim sme preberali súperove prednosti a jednoznačne som hovoril hlavne a "iba" o nebezpečí z kolien čo sa v zápase aj potvrdilo a práve tie nedokázal eliminovať. Súper bol zdolatelný aj keď veľmi tvrdý a odolný, ale hlavne bolo vidieť a cítiť skúsenosti z ťažkých súperov a turnajov.

Ak sa chceme uplatniť, alebo presadiť v blízkej Eúrope musíme zvíťaziť vonku nad "menom". Iste sú tu okolnosti ako nemal som deň, súper fauloval, mali sme na výhru, ale rozhodcovia nás poškodili ....bla bla. Zaujímavá je IBA výhra!

Budeme musieť zmeniť v príprave niektoré treningové metódy (aj keď to nie je a nebude jednoduché), ktoré verím , že prinesú želaný zápasový a hlavne výsledkový efekt.

Za náš team DIAMOND ďakujem fanušikom za podporu, ktorú je cítiť a roznym ďalším pre nás doležitým ľuďom čo nám pomáhajú vyrábať šport.

 Ivan Wrong Šumichrast

Tréner Diamond Gym

 

 

 

 

 

`
Čítať 3951 krát Naposledy zmenené nedeľa, 23 november 2014 18:35

Diamond Gym

Sídlo združenia:

Alexandra Rudnaya 21
010 01 Žilina (budova VURAL)

fakturačná adresa:

Diamond Gym, Tajovského 3
010 01 Žilina
IČO: 42218241 DIČ: 2023359118

Pridajte sa

DIAMOND GYM aj na Instagrame @diamondgymzilina