• Diamond Gym
  Sep 03, 2014

  Prenájom ringu

  Ponúkame na prenájom tento...
 • Diamond Gym
  Feb 01, 2012

  Diamonds Explosion 3

  Opäť sme pripravili s... Viac tu.
utorok, 28 október 2014 16:17

Posledný zápas Tomiho Kida?

V piatok 31.októbra sa uskutoční v Trnave veľmi zaujímavý boxerský gala večer. Na pláne je 13. súbojov v klasickom boxe, vrchol večera a  v hlavných úlohách reprízového(prvý zápas  bol titul európskej verzie WBO) titulového zápasu  verzie WBF  na 12.kôl účinkujú - najúspešnejší  slovenský profesionálny boxer Tomi „KID“ Kovács a čierna (doslova) perla z Ugandy   Hamza Wandera. 

 

Prečo najúspešnejší? Z jednoduchého a prostého dôvodu. Minulý rok v decembri  mal Kid ako prvý a jediný Slovák možnosť boxovať o tituly WBA a IBA v San Antoniu USA, tých titulov, ktorých vlastník  je momentálne Bernard Hopkins. (Ak náhodou niekto nevie kto to je, nepokračuj v čítaní, ale hoď sa o zem minimálne dva krát,  prípadne doštuduj informáciu.) Aj keď nebol  úspešný, neverím , že v blízkej dobe niekto dostane takúto možnosť(zo Slovákov) a to ani nehovorím o víťaznom slovenskom konci. O tom, že je najpopulárnejší a najznámejší u laickej verejnosti z tohto športu sa nemusíme ani baviť. Tento titul WBO v nižšej váhe 72,6Kg sa pokúšal vybojovať v apríli tohto roku vo svojom poslednom zápase kariéry  teraz už bývalý výborný český boxer Lukáš Konečný(neskutočná bilancia 50-5,  v profi ringu nebol nikdy   počítaný) s Petrom Quillinom. Neúspešne.

Tomi Kid (37 r.)bilancia 24W 15KO-1L 1KO mal od  zápasu v USA iba jeden zápas v Žiline v apríli, kde vyhral KO v druhom kole, keď súper ho vôbec nepreveril a vlastne to ani nebol súper. Pre Kida. Zaujímavejšie bola zmena váhovej kategórie z light heavyweight (79,4 kg) na cruiserweight(krížovú)(90,7 kg). Tento súboj bude teda vo vyššej krížovej váhe. Som zvedavý ako sa prejavia tie kilečká na úderoch a hlavne pohybe na nohách, lebo to je Tomiho  silná stránka.

Hamza Wandera (31 r.) bilancia 18W 13KO-7L  5KO posledný fight 05/2013  odbúchal víťazne na body s Oswaldom v Keni. Je to naozaj tvrďák, boxujúci v opačnom garde, ktorý cíti šancu v odvete na úspešný reparát. Podľa mňa dlho  neváhal , keď sa dozvedel o tejto zápasovej možnosti a šanci. Hamza mal štyri titulové pokusy, všetky neúspešné. Ani vyššia váhovka v ktorej  boxoval  iba raz(prehral KO) ho neodradila. Aj toto svedčí o jeho odhodlaní zabojovať o ten magický opasok. 

Ich minulý zápas bol veľmi ťažký s obrovským množstvom tvrdých  výmen, s veľmi tvrdým záverom pre Tomiho. Nechal sa uniesť atmosférou, divákmi, adrenalínom a urobil počas zápasu niekoľko taktických chýb, ktoré LTT*, že ustál, ale zvíťazil.  

Tomi sa rozhodol kandidovať na primátora Galanty. Ako sám povedal ak sa mu podarí uspieť je toto jeho posledný zápas. Ja len dúfam, že sa mu podarilo v tejto príprave na  dôležitý a ťažký zápas dať do toho naozaj čo sa žiada a rodina, jeho klub, kampaň, akcie všetkých druhov  boli minimálne pár týždňov na druhom mieste. Moja skúsenosť v príprave  s Tomi Kidom je že, v týchto veciach nie vždy sa vedel vydať na sto percent, ale je to skúsený boxer, ktorý vie ako na to. Síce sa dotýkal opasku ešte pred duelom, ale verím, že mu to smolu neprinesie.  Ja mu budem držať palce, aby to dokázal!!! 

*LTT len tak tak

P.S

Všetky informácie sú získané z tajných spisov, osobných poznatkov, vykonštruovaných udalostí,  zakladajú sa na vode a plávajúcej podlahe. Po prečítaní spáľte.

Všetky práva vyhradené!!!

Ivan WRONG Šumichrast, tréner

 

 

 

`
Čítať 4485 krát Naposledy zmenené utorok, 28 október 2014 20:04

Diamond Gym

Sídlo združenia:

Alexandra Rudnaya 21
010 01 Žilina (budova VURAL)

fakturačná adresa:

Diamond Gym, Tajovského 3
010 01 Žilina
IČO: 42218241 DIČ: 2023359118

Pridajte sa

DIAMOND GYM aj na Instagrame @diamondgymzilina