• Diamond Gym
  Sep 03, 2014

  Prenájom ringu

  Ponúkame na prenájom tento...
 • Diamond Gym
  Feb 01, 2012

  Diamonds Explosion 3

  Opäť sme pripravili s... Viac tu.
štvrtok, 25 september 2014 06:44

Diamonds explosion 3: hodnotenie

Diamonds explosion 3: hodnotenie Diamonds explosion 3: hodnotenie

Prinášame Vám hodnotenie zápasov od nášho trénera Ivana Wrong Šumichrasta

 

72kg, 3*2min. K-1
Michal Helbich – Catalin Graure(Rum.)-
Zaujímavý zápas plný výmen, Mišo mal o trošku presnejšie údery, ktoré robili bodový rozdiel aj keď Rumun sa stále snažil niečo vymyslieť a hrýzol. Náš tichý diamantík sa snažil dodržovať taktické pokyny, ktoré sa v druhom kole po nakopnutom pravom členku do lakťa a obnovenom zranení z minulého zápasu menili, čo zvládol dá sa povedať obstojne a súboj dotiahol do víťazného bodového konca.

75kg, 3*3min. BOX
Patrik Glézl – Marek Peller (Box club Lučenec)-
Čistý box sa dostal na okraj záujmu bojových športov na gala večeroch čo je škoda, lebo presne v tomto zápase Paťo ukázal v čom je jeho krása(boxu). Technické, tvrdé a rýchle výmeny od prvého gongu k čomu prispel aj kvalitný Peller, ktorý vydržal teda hóóódne veľa a stále hrozil kontra údermi a útokmi z dvojáku. Glézič konečne zahodil to závažie z hlavy a pustil rúčky na prechádzku. Čo rozhodlo boli presnejšie údery, ktoré prechádzali cez obranný dvojitý kryt Mareka. V treťom kole Paťo kondične polavil, lebo toto bol jeho štvrtý zápas za uplynulý mesiac a to veru je pre organizmus vysoký level. Musíme popracovať na rýchlosti a pohybe nôh , lebo v „sedempäťke“ nôžky musia pracovať. Zaslúži si jeden deň voľno za pekný zápas s dobrým výkonom a víťazným koncom na body.

81kg, 3*3min. K-1
Ján Radena – Mirel Lacob(Rum.)-
Lacob je európsky šampión 2012 v kyokushin karate, síce neviem presne čo to je a tak som si radšej študoval jeho zápasové videá tie majú pre mňa lepšiu výpovednú hodnotu. Jano nemal zápas pár mesiacov, tešil sa že to rozbalí a zabojuje pred domácim publikom čo mňa napĺňalo nepokojom ,že to urobí po „svojom“ a taktiku nechá v šatni. Radena Janko ma v dobrom prekvapil, dá sa povedať, že do bodky plnil stratégiu pokiaľ mu sily a technické zručnostii dovoľovali. Niekedy dopláca na nižšiu technickú vyspelosť a tým trpí presnosť úderových techník , ale vynahrádza to vytrvalosťou , bojovnosťou a obrovskou chuťou zápasiť. Jeho súper asi ovplyvnený iným bojovým štýlom predviedol pár prekvapivých kopov z výskoku, otočky, premetu síce tesne, ale minul LTT.(len tak tak). Čím , ale hrozil bola séria hákov , ktorou Jančiho párkrát nachytal. Radenis sa snažil tlačiť a začínať útoky k čomu pridával v boji zblízka kolená na čo Rumun nestačil dobre reagovať a Jano vyhráva na body.

71kg, 3*3min. K-1
Milan Páleš – Christean Milea(Rum.)-
Milanov súper známe meno vo fajterskom svete , ovenčeného neviem akými opaskami, pre mňa sklamanie až za roh. Napozeraného som ho mal od rannej kávy až po večerné vycikanie a dá sa povedať, že neukázal nič. Na začiatku zápasu to ešte skúsil, ale keď si overil, že to nejde ani zľava, ani sprava tak celý zápas urobil z ústupu kde sa zameral hlavne, aby neinkasoval a prežil do konca. Minči mal celý zápas pod svojou kontrolou , súpera k ničomu nepustil, pripravoval si útoky ako potreboval, vyskúšal si zmenu tempa , tlak na súpera a zakračovanie ho v rohu , jasná výhra na body. Trochu mi chýbal u Minčiho taký drive, alebo pach krvi a ísť ešte viac a tvrdšie za víťaztvom zvlášť na domácej pôde. Ináč u mňa dobré, jeden deň voľna.

84kg, 3*3min. K-1
Miroslav Cingel – Razvan Popescu(Rum.)-
Jediný kysucký plnokrvník v našej diamantovej stajni sa dostal na rad ako posledný na čo je Miro ako klinček večerov a večierkov zvyknutý. O súperovi……napísať a neuraziť to je teraz dôležité. Asi nemal svoj deň. Dostal výprask ako malý chalan, napriek tomu si myslel, že pravdepodobne vyhráva a robil rôzne úsmevy a grimasy. Jednoznačne Popescu má rád veľa úderov do miest nad krkom. V treťom kole som nepostrehol JEDEN úder, alebo kop smerom na Cingyho, ale za to neúnavne sa vysmieval s krvavým nosom. Miro sa nenechal vyviesť z miery „provokáciami“ jednoznačne išiel za víťaztvom, skúšal koncové údery na stehno, hlavu no na našu smolu nevydalo ,ale víťaztvo na body sa jednoznačne zarezáva na Mirovej pažbe. Som spokojný s jeho prístupom k zápasu a koncentráciou v zápase. Dva dni voľno.

Záverečným záverom-

Skončilo nám v poradí tretie gala na horúcej kysuckej pôde, mám pocit, že sme to zvládli ako po usporiadateľskej či zápasovej stránke. (môj osobný názor , takže to môže byť v skutočnosti úplne ináč) Robo Kajánek ako organizátor týchto vysoko zárobkových gala bláznovstiev sa za tie roky vypracoval na high level v precíznosti a plánovaní príprav do detailov. Ani nechcem vedieť ako by vymakal gala ak by sa v Žiline nachádzala reprezentatívna športová hala. Punc kvality dodal ringový hlásateľ Ondřej „Novoťák“ Novotný ktorý to jednoducho umí. Víťaztvá borcov si cením a tešim sa z nich, ale nepreceňujem, považujem ich za „povinné“ ak pomýšľame stúpať vyššie ( pomýšlame ). Na úvod a rozbeh sezóny, ale akurát. Tí kvalitní súperi nás ešte len čakajú a to budú ťažké boje. Chýbal tam Šeňov zápas, ktorý by určite išiel bomby, ale život má v pláne iný zámer a zápas sa presúva na december. Verím, že jeho zranenie nie je nič vážne a čoskoro naskočí do Diamantového rýchliku. Najbližší ďalší zápas má Miro Cingel v Poprade 4.10. 2014
Ďakujem Danovi Popluharovi za perfektnú spoluprácu na najvyššej úrovni. Tri dni voľno.

P.S. v článku sú skryté vtipy ,prirovnania, metafory. Kto ich nájde má jeden lístok na budúce gala s 5% zľavou.

Ďakujem za pozornosť
Ivan Wrong Šumichrast
Tréner Diamond gym

`
Čítať 5110 krát Naposledy zmenené piatok, 17 október 2014 13:20

Diamond Gym

Sídlo združenia:

Alexandra Rudnaya 21
010 01 Žilina (budova VURAL)

fakturačná adresa:

Diamond Gym, Tajovského 3
010 01 Žilina
IČO: 42218241 DIČ: 2023359118

Pridajte sa

DIAMOND GYM aj na Instagrame @diamondgymzilina